Włamał się do sklepu, by ukraść dwie butelki alkoholu i dwie paczki papierosów

0
410

Policjanci z Koła zatrzymali 39-latka, który włamał się do jednego ze sklepów spożywczych na terenie gminy Olszówka. Mężczyzna po wybiciu szyby wystawowej wszedł do pomieszczenia, skąd zabrał alkohol i papierosy. Teraz za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Koła ustalili i zatrzymali 39-latka, który miesiąc temu włamał się do sklepu na terenie gminy Olszówka. W czwartek, 18 października br., tuż po północy oficer dyżurny kolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o włamaniu do sklepu ogólnospożywczego na terenie gminy Olszówka. Właściciel lokalu poinformował, że kilka minut po północy został powiadomiony przez system alarmowy, że ktoś próbuje wejść do sklepu. Gdy przyjechał na miejsce, zauważył zniszczoną szybę. Na podstawie zapisu monitoringu ustalono, że mężczyzna wybił szybę kamieniem, a następnie, po wejściu do lokalu, ukradł dwie butelki alkoholu oraz dwie paczki papierosów. Policjanci pracujący nad sprawą wytypowali mężczyznę, który mógł włamać się do sklepu.

W czwartek,15 listopada br., kryminalni kolskiej jednostki zatrzymali 39-latka, który przyznał się do włamania. Jak wyjaśnił, był w tzw. ciągu alkoholowym i nie widział innej możliwości zdobycia alkoholu, więc wpadł na pomysł, by po prostu zabrać go ze sklepu. Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Stanie za to przed sądem, który może mu wymierzyć karę pozbawienia wolności do 10 lat.

źródło: KPP w Kole