Pijany i bez prawa jazdy za kierownicą!

0
201

W miejscowości Rosocha, na terenie gminy Osiek Mały, w czwartek, 14 marca br., policjanci zwrócili uwagę na jadącego samochodem marki Ford Focus mężczyznę i postanowili go skontrolować. Już od pierwszego momentu mundurowi zorientowali się, że kierowca może być nietrzeźwy. Badanie urządzeniem wykazało 1,61 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co po przeliczeniu dało wynik ponad 3,2 promila. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Gdy policjanci sprawdzili w policyjnej bazie danych kierującego, wyszło na jaw, że 42-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień sprawcy został ukarany bardzo wysokim mandatem karnym. Natomiast kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i 42-latek odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają. Za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza tym sąd może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować pozbawienie wolności do lat 2.

Jeżeli widzimy, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, należy jej to uniemożliwić. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki policji lub przekazać informacje pod numerem alarmowym 112. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. Każde zdarzenie z nietrzeźwym kierującym może bowiem zakończyć się tragedią.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here