Dwie osoby poniosły śmierć w pożarach w Kole i Gozdowie

0
329

Do dwóch pożarów, w którym zginęły dwie osoby, doszło podczas trwającego weekendu. Pierwszy wybuchł wczoraj, tj. w sobotnią noc 18 grudnia br. Jak przekazała oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Kole ogn. Katarzyna Wojciechowska, tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce w Kole, przy ulicy Toruńskiej. Informację o nim strażacy otrzymali o 2.16 i natychmiast JRG z Koła oraz druhowie OSP „Koło nad Wartą” udali się na pomoc. Na miejscu podjęli działania gaśnicze oraz ratownicze. Ewakuowali 60-letniego mężczyznę na zewnątrz budynku, udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, ale niestety, nie udało się go uratować. Lekarz stwierdził jego zgon.

Czynności na miejscu wykonywali funkcjonariusze KPP w Kole pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Kole. Ciało mężczyzny, na polecenie prokuratora, zostało zabezpieczone, a przyczynę pożaru wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie – poinformował rzecznik KPP w Kole st. asp. Daniel Boła.

Do drugiego śmiertelnego w skutkach pożaru doszło w Gozdowie, w gminie Kościelec. Informację o nim kolscy strażacy otrzymali minionej nocy, o 1.58. Natychmiast na miejsce udała się JRG z Koła oraz ochotnicy z jednostek w Trzęśniewie, Ruszkowie, Straszkowie oraz Wrzącej Wielkiej. – Gdy strażacy dotarli na miejsce, ogniem objęty był cały budynek. Niestety, w pożarze śmierć poniósł 58-letni mężczyzna poinformowała ogn. Katarzyna Wojciechowska.

Podobnie jak niemal dokładnie 24 godziny wcześniej w Kole, także w Gozdowie czynności wykonywali policjanci pod nadzorem prokuratora, a prowadzone przez nich postępowanie ma wyjaśnić przyczyny tego tragicznego pożaru.

zdj. OSP „Koło nad Wartą”