15 strażaków gasiło pożar w mieszkaniu w Kole

0
263

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole, w sobotę, 11 grudnia br., o godzinie 18.04, wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w Kole. Dyżurny o zdarzenia zadysponował zastępy z JRG Koło oraz OSP „Koło nad Wartą”. Po dojeździe na miejsce strażacy zastali dym wydobywający się z jednego z mieszkań, którego lokatorka nie otwierała drzwi. Część mieszkańców bloku ewakuowała się z obiektu przed przybyciem jednostek straży.

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren działań i odłączyli dopływ prądu do budynku. W sprzęcie ochrony układu oddechowego wyważyli drzwi mieszkania i przystąpili do gaszenia jego wnętrza. Jednocześnie ewakuowali pozostałych mieszkańców bloku. W trakcie przeszukania pomieszczeń przy kamery termowizyjnej odnaleźli nieprzytomną kobietę, przywrócili jej funkcje życiowe i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego.

Po ugaszeniu pożaru strażacy oddymili oraz przewietrzyli obiekt. Spalone elementy wyposażenia mieszkania wynieśli na zewnątrz i przelali wodą. Obiekt sprawdzili przy pomocy kamery termowizyjnej na obecność podwyższonej temperatury oraz zarzewi ognia. Kamera termowizyjna nie wskazała zagrożenia. Miernik wielogazowy wskazał obecność tlenku węgla w trzech mieszkaniach. Ze względu na brak możliwości ustalenia, czy w jednym z mieszkań przebywają ludzie, strażacy w asyście funkcjonariuszy policji wyważyli drzwi mieszkania, w którym nikogo nie zastali. Stwierdzili jednak obecność tlenku węgla, więc mieszkanie przewietrzyli. Ponownie sprawdzili cały obiekt miernikiem wielogazowym, który nie wskazał już zagrożenia. W działaniach, które trwały ponad 2 godziny, brało udział 15 strażaków.

źródło: KP PSP w Kole