Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

0
124
Komendant powiatowy policji w Kole zorganizował kolejną debatę dla mieszkańców powiatu kolskiego, poświęconą ich bezpieczeństwu. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” i miało na celu diagnozowanie i określenie potrzeb związanych z dostrzeganymi przez społeczność powiatu kolskiego zagrożeniami bezpieczeństwa, które wymagają podjęcia działań przez policję, bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Debatę rozpoczął zastępca komendanta, podinsp. Jacek Brzęcki. Następnie korzystając z prezentacji multimedialnej, naczelnik wydziału prewencji, nadkom. Michał Bryl, przedstawił analizę dokuczliwych społecznie zdarzeń oraz efektywność działań Komendy Powiatowej Policji w Kole w zakresie ich zwalczania. Obszernie scharakteryzował również zakres przedsięwzięć profilaktycznych podejmowanych przez tutejszych policjantów. Wskazał, iż działania te mają na celu zapobieganie przestępczości oraz jednoznacznie wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa.
Nie zabrakło również zagadnień związanych ze służbą dzielnicowego. Przy tej okazji przedstawiono podstawowe obowiązki służby dzielnicowego, omówiono zadania zawarte w programie „Dzielnicowy bliżej nas”. Naczelnik przybliżył uczestnikom funkcjonowanie mobilnej aplikacji „Moja komenda”, a także „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.
Najważniejszym punktem spotkania była dyskusja związana z wnioskami, uwagami obecnych i propozycjami dotyczącymi poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w konkretnych obszarach. Uczestnicy debaty poruszali głównie sprawy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zapewniono, że każdy zgłoszony problem będzie szczegółowo rozpatrzony. Ponadto wszyscy zebrani wypełnili ankiety, w których mogli ocenić jakość debaty oraz zasugerować formy i metody jej ulepszenia.
źródło i zdjęcia: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here