Maja Żylińska z SP nr 3 w Kole mistrzem pięknego czytania!

0
319

Konkurs „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania Powiatu Kolskiego 2019” został rozstrzygnięty. W czytelni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole wręczono nagrody w rywalizacji , której patronował starosta kolski, Robert Kropidłowski.

W szranki konkursowe stanęli uczniowie klas czwartych Szkół Podstawowych z Bierzwiennej Długiej, Dąbia, Dębów Szlacheckich z Filią w Osieku Małym, Głębokiego, nr 1, 3, 4 i 5 w Kole, Łubianki, Powiercia oraz Wrzącej Wielkiej.

Każda z placówek oświatowych, biorąca udział w konkursie, zgłosiła do prezentacji dwie osoby. Uczestnicy konkursu, w formie maratonu, czytali książkę Marcina Pałasza „Sposób na Elfa”, a jury oceniało wyrazistość, płynność, bezbłędność, intonację i rozumienie tekstu.

Mistrzem pięknego czytania powiatu kolskiego w 2019 roku została Maja Żylińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole. Laureatka konkursu otrzymała w nagrodę książkę Grzegorza Leszczyńskiego „Daję słowo. Wędrówki po języku i literaturze”. Pozostali uczestnicy obdarowani zostali pamiątkowymi dyplomami oraz gadżetami ufundowane przez samorząd powiatowy.

źródło i zdjęcia: PiMBP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here