Jest coraz chłodniej. Nie bądźmy obojętni wobec bezdomnych!

0
140

Przy coraz niższych temperaturach, policjanci regularnie sprawdzają parki, pustostany oraz inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. To ważne, ponieważ warunki pogodowe są coraz trudniejsze. Wkrótce temperatura w nocy spadnie poniżej zera. W trosce o ich bezpieczeństwo stróże prawa apelują do wszystkich, aby informować służby o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy.

W okresie jesienno-zimowym prowadzone są przez Policję działania związane z bezpieczeństwem osób bezdomnych. Policjanci monitorują miejsca przebywania osób bezdomnych, a także reagują na osoby siedzące lub leżące na ławkach w niesprzyjających warunkach. Zmieniające się warunki pogodowe sprawiają, że dużo trudnej jest przetrwać ten okres takim osobom. Stąd też regularne monitorowanie ich stanu i sprawdzanie, czy warunki w jakich przebywają, nie zagrażają ich życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze przekazują informacje oraz pomagają w dotarciu do odpowiednich placówek gdzie mogą uzyskać pomoc.

Ale bezpieczeństwo tych osób zależy od każdego z nas. Dlatego funkcjonariusze przypominają mieszkańcom powiatu, by przekazywali służbom informacje o miejscu przebywania osób bezdomnych, którzy znajdują się w warunkach mogących zagrozić ich życiu lub zdrowiu. Można to zrobić poprzez dzielnicowych, aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa lub dzwoniąc na nr alarmowy 112. W ten sposób można dotrzeć do większej liczby potrzebujących pomocy i uchronić ich przed zamarznięciem.

Reagujmy także na osoby, które leżą na ławkach. One także mogą potrzebować pomocy. Nocleg w parku może okazać się śmiertelnie niebezpieczny. Informacja skierowana do odpowiednich służb może w tej sytuacji uratować czyjeś życie.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here