Policjanci obchodzili swoje święto [FOTO]

0
563
DSC04725

Policjanci obchodzili swoje święto. Dziś w holu Liceum Ogólnokształcącego w Kole, po wcześniej sprawowanej mszy świętej w intencji mundurowych, odbyła się uroczysta akademia. Udział w niej wzięli kolscy mundurowi oraz zaproszeni goście. Wśród przybyłych byli m.in. zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Rafał Pawłowski, poseł na Sejm RP Leszek Galemba, przedstawiciele samorządów lokalnych powiatu kolskiego na czele ze starostą Robertem Kropidłowskim i burmistrzem Koła Krzysztofem Witkowskim, komendanci miejscy i powiatowi ościennych jednostek, emerytowani komendanci i policjanci, przedstawiciele służb oraz instytucji współpracujących na co dzień z kolską Policją.

Uroczystości towarzyszył poczet sztandarowy. Warto przypomnieć, że miało to miejsce po raz pierwszy, po tym, jak kolska komenda otrzymała sztandar we wrześniu ub. roku.

Czytaj także: https://okraglemiasto.pl/kolscy-policjanci-maja-sztandar/

Święto Policji obchodzone jest 24 lipca. Zostało ono ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku. W tym roku policyjne święto jest szczególne, bo przypada w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej.

Wszystkich zebranych powitał komendant KPP w Kole, mł. insp. Artur Foryński, który w swym przemówieniu podziękował policjantom za zaangażowanie w służbę oraz sumienne wykonywanie obowiązków. Wyraził również swoje uznanie dla pracowników cywilnych. Nie zapomniał też o zgromadzonych gościach, lokalnym samorządowcach i instytucjach za wieloletnią, owocną współpracę.

Następnie zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Rafał Pawłowski wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Kole wręczył kilkudziesięciorgu kolskim funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku taki awans otrzymało 53 policjantów, w tym 1 w korpusie oficerów, 26 w korpusie aspirantów, 17 w korpusie podoficerów oraz 9 w korpusie szeregowych. Istotnym elementem uroczystości było również przyznanie Srebrnych Medali Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa wielkopolskiego dziewięciorgu policjantom za działalność społeczną oraz pomoc w realizacji zadań statutowych.

W dalszej części uroczystości insp. Rafał Pawłowski podziękował kolskim policjantom za dotychczasowy trud i działania podejmowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Koła oraz złożył życzenia wszystkim pracownikom kolskiej Policji. Do tych słów dołączyli także zaproszeni goście, wśród nich poseł Leszek Galemba i starosta Robert Kropidłowski.

źródło: KPP w Kole

Czytaj także https://okraglemiasto.pl/powiatowe-swieto-policji-mundurowi-odebrali-awanse-i-wyroznienia/

Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszej uroczystości.