Policjanci obchodzili swoje święto [FOTO]

0
415
DSC04725

Policjanci obchodzili swoje święto. Dziś w holu Liceum Ogólnokształcącego w Kole, po wcześniej sprawowanej mszy świętej w intencji mundurowych, odbyła się uroczysta akademia. Udział w niej wzięli kolscy mundurowi oraz zaproszeni goście. Wśród przybyłych byli m.in. zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Rafał Pawłowski, poseł na Sejm RP Leszek Galemba, przedstawiciele samorządów lokalnych powiatu kolskiego na czele ze starostą Robertem Kropidłowskim i burmistrzem Koła Krzysztofem Witkowskim, komendanci miejscy i powiatowi ościennych jednostek, emerytowani komendanci i policjanci, przedstawiciele służb oraz instytucji współpracujących na co dzień z kolską Policją.

Uroczystości towarzyszył poczet sztandarowy. Warto przypomnieć, że miało to miejsce po raz pierwszy, po tym, jak kolska komenda otrzymała sztandar we wrześniu ub. roku.

Czytaj także: https://okraglemiasto.pl/kolscy-policjanci-maja-sztandar/

Święto Policji obchodzone jest 24 lipca. Zostało ono ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku. W tym roku policyjne święto jest szczególne, bo przypada w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej.

Wszystkich zebranych powitał komendant KPP w Kole, mł. insp. Artur Foryński, który w swym przemówieniu podziękował policjantom za zaangażowanie w służbę oraz sumienne wykonywanie obowiązków. Wyraził również swoje uznanie dla pracowników cywilnych. Nie zapomniał też o zgromadzonych gościach, lokalnym samorządowcach i instytucjach za wieloletnią, owocną współpracę.

Następnie zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Rafał Pawłowski wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Kole wręczył kilkudziesięciorgu kolskim funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku taki awans otrzymało 53 policjantów, w tym 1 w korpusie oficerów, 26 w korpusie aspirantów, 17 w korpusie podoficerów oraz 9 w korpusie szeregowych. Istotnym elementem uroczystości było również przyznanie Srebrnych Medali Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa wielkopolskiego dziewięciorgu policjantom za działalność społeczną oraz pomoc w realizacji zadań statutowych.

W dalszej części uroczystości insp. Rafał Pawłowski podziękował kolskim policjantom za dotychczasowy trud i działania podejmowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Koła oraz złożył życzenia wszystkim pracownikom kolskiej Policji. Do tych słów dołączyli także zaproszeni goście, wśród nich poseł Leszek Galemba i starosta Robert Kropidłowski.

źródło: KPP w Kole

Czytaj także https://okraglemiasto.pl/powiatowe-swieto-policji-mundurowi-odebrali-awanse-i-wyroznienia/

Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszej uroczystości.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here