Mieszkańcy bawili się podczas XXI Dnia Gminy Babiak

0
389
mieszkańcy bawili się podczas XXI Dnia Gminy Babiak

Mieszkańcy bawili się podczas XXI Dnia Gminy Babiak. Rozpoczął się on na sportowo turniejem piłki nożnej o puchar wójta, natomiast część rozrywkowa miała miejsce po południu. Świętowanie zainaugurował wójt Wojciech Chojnowski, który powitał zgromadzonych, życząc im udanej zabawy.

Na początek, w dobry nastój wprowadziła zebranych Gminna Orkiestra Dęta pod kierownictwem Piotra Cedzidły. Potem na scenie wystąpiły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Babiaku, wokaliści i instrumentaliści. Swoje pięć minut miały też zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Babiaku.

Gwiazdami tegorocznego święta gminy byli zespół Skaner oraz Halina Benedyk wraz z Marco Antonellim, którzy zaprezentowali się w recitalu muzyki włoskiej.

Podczas gdy na scenie trwały występy, na placu przez GOK-iem do dyspozycji najmłodszych były atrakcje parku rozrywki, a do konkursów zapraszali ich animatorzy. Dla dorosłych natomiast sołtys i rada sołecka Babiaka przygotowali liczne konkursy z nagrodami.

źródło i zdjęcia: Urząd Gminy Babiak, GOKiBP w Babiaku

Inne wydarzenia z gminy Babiak – czytaj TUTAJ