Powiatowe Święto Policji. Mundurowi odebrali awanse i wyróżnienia

0
569

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe podczas Powiatowych Obchodów Święta Policji w Kole. Na uroczystej gali zorganizowanej w Liceum Ogólnokształcącym, oprócz mundurowych, zebrali się zaproszeni goście oraz przedstawiciele samorządów i wielu instytucji.

Powiatowe Obchody Święta Policji w Kole rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, którą celebrował kapelan kolskich stróżów prawa, ks. Józef Wronkiewicz.

Ciąg dalszy uroczystości miał miejsce w Liceum Ogólnokształcącym w Kole. Po przywitaniu gości i odegraniu hymnu państwowego, nadkom. Violetta Mójta i Komendant Powiatowy Policji w Kole wręczyli kilkudziesięciu kolskim funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W bieżącym roku awans otrzymało 59 policjantów, w tym 2 w korpusie oficerów młodszych, 21 w korpusie aspirantów, 30 w korpusie podoficerów oraz 6 w korpusie szeregowych. Ponadto przełożeni przyznali wyróżniającym się w pracy i służbie policjantom i pracownikom wyróżnienia w formie pochwały. Istotnym elementem było również przyznanie Srebrnych Medali Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa wielkopolskiego dwojgu policjantom, za działalność społeczną oraz pomoc w realizacji zadań statutowych.

W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście. Wszyscy składali mundurowym i pracownikom Policji życzenia z okazji ich święta. Nie zabrakło również gratulacji dla awansowanych i wyróżnionych. Na zakończenie głos zabrał gospodarz uroczystości, Komendant Powiatowy Policji w Kole, mł. insp. Artur Foryński, który podziękował wszystkim kolskim funkcjonariuszom i pracownikom komendy za codzienną służbę. Słowa uznania skierował także do lokalnych samorządów, instytucji, służb, inspekcji oraz osób wspierających kolską jednostkę na co dzień, bez których – jak określił – tak wysokie osiągnięcia nie byłyby możliwe.

źródło i zdjęcia: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here