Z Koła do Konina i Kutna zastępczą komunikacją autobusową. Rozpoczął się kolejny etap modernizacji linii Warszawa-Poznań

1
1123

Kilka dni temu, 15 lipca br., na kolejowy trasę Września-Konin wróciły pociągi regionalne. PKP Polskie Linie Kolejowe SA zakończyły bowiem zasadnicze prace na torach i peronach tego odcinka. Od tamtej chwili ruszył natomiast kolejny etap modernizacji linii Poznań-Warszawa, co wiąże się z uruchomieniem zastępczej komunikacji autobusowej miedzy Koninem a Kutnem.

Od 15 lipca br. można bezpośrednio dojechać pociągiem z Poznania do Konina. Na trasę między Wrześnią a Koninem wróciły bowiem pociągi regionalne. Rozpoczął się natomiast kolejny etap prac modernizacyjnych trasy E20. Ich zakres wymaga wstrzymania ruchu pociągów na 40-kilometrowym, dwutorowym odcinku pomiędzy Koninem a Barłogami. Roboty potrwają prawie rok, bo do połowy czerwca 2019 roku.

W związku z tym uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa między Koninem a Kutnem, co oznacza, że mieszkańcy Koła, zarówno do Konina, jak i Kutna, dojadą tylko autobusami zastępczymi. Posiadają one oznaczenia na tablicach elektronicznych oraz dodatkowe boczne tablice relacyjne ze wskazaniem kierunku jazdy. Dla wsiadających i wysiadających w Kole przystanek znajduje się przy stacji kolejowej.

Nie ma natomiast zmian dla pasażerów składów dalekobieżnych z i do Warszawy. Nadal pociągi pojadą przez Gniezno, Inowrocław Rąbinek i Barłogi.

Nic nie zmieni się także odnośnie stacji w Babiaku. Można z niej dostać się bezpośrednio do i z Warszawy trzema parami pociągów. Do i z Poznania podróżni bez przesiadki mogą jeździć dwiema parami pociągów, a z i do Bydgoszczy mają do dyspozycji jedną parę pociągów. Szczegółowe informacje dla podróżnych dostępne są na stronach internetowych przewoźników.

źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe SA, Koleje Wielkopolskie, zdjęcie: archiwum okrągłemiasto.pl

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here