Pożar w Borysławicach Zamkowych. Spaliła się część drewnianego stropu

0
122

Do pożaru budynku mieszkalnego na terenie powiatu kolskiego doszło we wtorek, 19 marca br. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole otrzymało zgłoszenie o godzinie 22.04. Z informacji wynikało, że pali się dom w miejscowości Borysławice Zamkowe, w gminie Grzegorzew. Na miejsce pożaru wyjechały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole oraz OSP Grzegorzew i Barłogi. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu strażacy zastali tlące się deski sufitowe drewnianego stropu. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej, więc ratownicy natychmiast zabezpieczyli terenu objęty działaniem ratowniczym, po czym ugasili ogień wodą.

Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zapalenie się drewnianych desek sufitowych od rozgrzanej rury spalinowej kominka. W wyniku pożaru spaleniu uległa część drewnianego stropu. Pożar przez 1 godzinę i 16 minut gasiło 21 strażaków.

źródło: KP PSP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here