Goran od razu podjął trop i wskazał złodziei!

0
434
Kolscy policjanci,w sobotę, 20 kwietnia, otrzymali zgłoszenie, że w Kościelcu doszło do kradzieży. Pokrzywdzony poinformował, że włamywacze weszli przez okno do garażu i zabrali z niego piłę spalinową oraz przewody miedziane. Właściciel posesji straty oszacował na kwotę około 2 500 złotych.
Na miejsce skierowano policjantów wydziału kryminalnego. Zdecydowano również o zaangażowaniu psa tropiącego, a Goran, służący na co dzień w kolskiej komendzie policji, szybko podjął trop. Znalazł ślady i zaprowadził policjantów do domu wielorodzinnego, a następnie prosto do mieszkania, w którym przebywali złodzieje. Okazali się nimi trzej mężczyźni i kobieta w wieku od 25 do 45 lat. Zaskoczeni wizytą mundurowych szybko przyznali, że potrzebowali pieniędzy na alkohol. Doskonale wiedzieli, gdzie znajdują przewody elektryczne, które można w łatwy sposób spieniężyć, więc kilkakrotnie weszli przez okno do budynku gospodarczego, z którego wynieśli wybrane przedmioty, a następnie sprzedali je w pobliskich skupach złomu.
Wszystkim czworgu przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Najmłodszy z nich został zatrzymany, gdyż był poszukiwany do odbycia 2-letniej kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa.
źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here