III edycja Dyktanda dla Dorosłych i Młodzieży, czyli sprawdzili swoje ortograficzne umiejętności

0
518

Dwadzieścia dwie osoby, w tym sześć dorosłych, zasiadły w sali konferencyjnej miejskiego ratusza, by zmierzyć się z zawiłościami polskiej ortografii. Autorem tekstu na III edycję Dyktanda dla Dorosłych i Młodzieży była nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Centrum Kształceniowa Ustawicznego w Powierciu, Magdalena Łochowska. Tegoroczna edycja polonistycznego wydarzenia stała pod hasłem upamiętnienia 100. rocznicy urodzin i 30. rocznicy śmierci Stanisławy Fleszarowej-Muskat. związanej z Kołem powieściopisarki, poetki i publicystki.

Organizatorem dyktanda była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole, a honorowym patronatem wydarzenie objęli starosta kolski, Robert Kropidłowski oraz burmistrz Koła, Krzysztof Witkowski. Zebranych w sali sesyjnej powitali wiceburmistrz, Lech Brzeziński oraz dyrektor PiMBP w Kole, Aleksandra Kowalska.

Ortograficzne zmagania skierowane były do mieszkańców Koła i powiatu kolskiego, którzy ukończyli 16 lat i nie mają polonistycznego wykształcenia.

Prace konkursowe zostaną ocenione przez jury, powołane przez organizatora, w ciągu 7 dni od napisania dyktanda. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 9 maja 2019 br., w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek.

Tekst dyktanda znajduje się na: http://www.biblioteka-kolo.pl/?p=15703

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here