Zatrzymane prawo jazdy! Przekroczył prędkość o 69 km/h.

0
113

Zatrzymane prawo jazdy, bo jechał 109 km/h, gdzie wolno 40 km/h. Mowa o kierowcy volkswagena, który został poddany kontroli na terenie gminy Koło.

Funkcjonariusze z kolskiej drogówki, w czwartek, 16 maja, prowadzili na terenie gminy Koło kontrole pojazdów pod kątem przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości. Jednym z zatrzymanych był kierowca volkswagena. Mieszkaniec gminy Olszówka przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 69 km/h.

Zatrzymane prawo jazdy

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Dodatkowo 22-latek, w związku z popełnionymi wykroczeniem, został ukarany mandatem, a na jego konto wpłynęło 10 punktów.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci informują właściwego starostę o każdym ujawnionym przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Na podstawie tej informacji, starosta wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy i zobowiązuje kierowcę do zwrotu dokumentu, o ile ten nie został wcześniej zatrzymany.

źródło: KPP w Kole

Zatrzymane prawo jazdy – inne artykuły

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here