Uczniowie SP nr 2 wzięli udział w konferencji „Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia”

0
100

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole: Emilia Majka, Lena Michalak i Kuba Chwałek, 16 listopada br., uczestniczyli online w konferencji „Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia”.

Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego, a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Organizatorem i zarazem prowadzącym konsultacje był m.in. Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek.

Dyskusje, w których aktywnie uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły dotyczyły obszaru ekologia i klimat. Uczniowie przedstawiali własne pomysły dotyczące współczesnych problemów klimatycznych i ekologii oraz proponowali różne rozwiązania i działania w tym zakresie. Mamy nadzieję, że takie spotkanie przedstawicieli Rządu z młodzieżą przyniesie wymierne efekty działania w tym zakresie. Opiekunem naszych przedstawicieli była Magdalena Hetman-Kurzawińska.

źródło i zdjęcie: SP nr 2 w Kole