Uczniowie SP nr 2 wzięli udział w konferencji „Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia”

0
56

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole: Emilia Majka, Lena Michalak i Kuba Chwałek, 16 listopada br., uczestniczyli online w konferencji „Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia”.

Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego, a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Organizatorem i zarazem prowadzącym konsultacje był m.in. Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek.

Dyskusje, w których aktywnie uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły dotyczyły obszaru ekologia i klimat. Uczniowie przedstawiali własne pomysły dotyczące współczesnych problemów klimatycznych i ekologii oraz proponowali różne rozwiązania i działania w tym zakresie. Mamy nadzieję, że takie spotkanie przedstawicieli Rządu z młodzieżą przyniesie wymierne efekty działania w tym zakresie. Opiekunem naszych przedstawicieli była Magdalena Hetman-Kurzawińska.

źródło i zdjęcie: SP nr 2 w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here