Z 3,4 promilami za kierownicą. Rekord weekendu!

0
929
IMG_7472

Z 3,4 promilami za kierownicą zasiadła 27-letnia mieszkanka gminy Dąbie. To niechlubny rekord minionego tygodnia. Ale pani ta nie była jedyną osobą, która na „podwójnym gazie” prowadziła samochód.

W miniony weekend funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dąbiu, pełniący służbę na drodze, po raz kolejny ujawnili osoby, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu. Wśród zatrzymanych osób było czworo kierujących samochodami osobowymi i jeden rowerzysta.

Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek, 5 lipca br. tuż przed godziną 11.00. Kierujący citroenem, w trakcie kontroli, miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze ustalili, że w marcu 2019 roku Sąd Rejonowy w Kole wydał wobec tego mężczyzny prawomocny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który obowiązywał do 2022 roku. Mieszkaniec gminy Dąbie został poinformowany, że za popełnione przestępstwa niestosowania się do wyroku sądowego i kierowania w stanie nietrzeźwości, ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Niewiele jednak robił sobie z konsekwencji, jakie mu grożą, ponieważ po kilkudziesięciu godzinach wsiadł znowu za kierownicę samochodu. Ponownie został jednak zauważony przez policjantów i zatrzymany. Mężczyzna był jeszcze bardziej pijany niż poprzednio. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W sobotę, 6 lipca br., ci sami policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Olszówka, który kierując volkswagenem miał blisko 2,8 promila w organizmie. Niechlubną rekordzistką okazała się jednak 27-letnia mieszkanka gminy Dąbie, którą policjanci zatrzymali w niedzielę 7 lipca br. Kobieta w chwili kontroli miała 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu! Mundurowi kierującej zatrzymali prawo jazdy, a pojazd został odholowany na parking strzeżony.

Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast mieszkaniec gminy Dąbie, odpowie również za złamanie sądowego zakazu, za który Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat i przedłużenie okresu tego zakazu.

źródło: KPP w Kole

Inne wydarzenia z udziałem pijanych kierowców – czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here