Z 3,4 promilami za kierownicą. Rekord weekendu!

0
1143
IMG_7472

Z 3,4 promilami za kierownicą zasiadła 27-letnia mieszkanka gminy Dąbie. To niechlubny rekord minionego tygodnia. Ale pani ta nie była jedyną osobą, która na „podwójnym gazie” prowadziła samochód.

W miniony weekend funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dąbiu, pełniący służbę na drodze, po raz kolejny ujawnili osoby, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu. Wśród zatrzymanych osób było czworo kierujących samochodami osobowymi i jeden rowerzysta.

Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek, 5 lipca br. tuż przed godziną 11.00. Kierujący citroenem, w trakcie kontroli, miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze ustalili, że w marcu 2019 roku Sąd Rejonowy w Kole wydał wobec tego mężczyzny prawomocny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który obowiązywał do 2022 roku. Mieszkaniec gminy Dąbie został poinformowany, że za popełnione przestępstwa niestosowania się do wyroku sądowego i kierowania w stanie nietrzeźwości, ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Niewiele jednak robił sobie z konsekwencji, jakie mu grożą, ponieważ po kilkudziesięciu godzinach wsiadł znowu za kierownicę samochodu. Ponownie został jednak zauważony przez policjantów i zatrzymany. Mężczyzna był jeszcze bardziej pijany niż poprzednio. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W sobotę, 6 lipca br., ci sami policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Olszówka, który kierując volkswagenem miał blisko 2,8 promila w organizmie. Niechlubną rekordzistką okazała się jednak 27-letnia mieszkanka gminy Dąbie, którą policjanci zatrzymali w niedzielę 7 lipca br. Kobieta w chwili kontroli miała 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu! Mundurowi kierującej zatrzymali prawo jazdy, a pojazd został odholowany na parking strzeżony.

Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast mieszkaniec gminy Dąbie, odpowie również za złamanie sądowego zakazu, za który Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat i przedłużenie okresu tego zakazu.

źródło: KPP w Kole

Inne wydarzenia z udziałem pijanych kierowców – czytaj TUTAJ