Ogień 10 godzin gasiło ponad 30 strażaków

0
113
getimg-1

Do pożaru stodoły w Rososze-Kolonii, w gminie Koło, doszło wczoraj, tj. 3 listopada, około 20.35. Na miejsce pojawienia się ognia natychmiast udali się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole, a także z OSP Wrząca Wielka, Grzegorzew, Dęby Szlacheckie, Koło nad Wartą i Budki Nowe. Po dojeździe pierwszego zastępu ratownicy ustalili, że pożarem objęty jest budynek stodoły wraz ze znajdującą się w nim słomą i sianem. Strażacy ugasili palący się budynek, słomę i siano. Niestety, w wyniku pożaru spaleniu uległ dach na części budynku objętego pożarem oraz około 300 sztuk balotów sprasowanej słomy i siana.

Pożar przez 10 godzin gasiło 33 strażaków. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia. Dochodzenie w sprawie prowadzi kolska policja. – Wykonywane są czynności w niezbędnym zakresie w kierunku przestępstwa, zmierzające do ustalenia przyczyn pożaru oraz wysokości strat. Powołany zostanie biegły z dziedziny pożarnictwa. Materiał jest zbieramy i gromadzony – poinformował rzecznik KPP w Kole, podkom. Przemko Chudykowski.

źródło i zdjęcia: KP PSP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here