W Kole odbyły się warsztaty WenDo

0
586
65387452_334374530810819_3448335804944875520_n

W Kole odbyły się warsztaty WenDo. WenDo znaczy „Droga Kobiet” i nie jest sztuką walki, ale metodą przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Kolanki na warsztatach, oprócz poznania elementów samoobrony, pracowały nad wzmocnieniem pewności siebie, poczucia własnej wartości oraz wyrobieniem postaw asertywnych. Duży nacisk kładziony był na unikanie zagrożeń i niedopuszczanie do powstania sytuacji krytycznych, co w połączeniu z wcześniej wspomnianymi elementami ma zmniejszyć szansę na doznanie przez uczestniczki przemocy, w tym także seksualnej.

Warsztaty WenDo w Kole odbyły się już po raz drugi. Zajęcia zorganizowało Stowarzyszenie Malinowa Mamba. W obu przypadkach instruktorką była trenerka Joanna Piotrowska, andragożka, ekspertka przeciwprzemocowa, założycielka i prezeska Fundacji Feminoteka. Inicjatorką organizacji kolskich warsztatów była wolontariuszka Malinowej Mamby, Adrianna Brzoska.

Kolskie warsztaty odbyły się dzięki wsparciu samorządu miejskiego i Starostwa Powiatowego w Kole oraz dzięki współpracy z MOSiR w Kole.

Uczestniczki kolskich warsztatów integrowały się w kobiecym gronie i były bardzo zadowolone z udziału w warsztatach. Organizatorzy otrzymują zapytania o kolejne edycje warsztatów i zapewniają, iż podejmą działania, aby takowe doszły do skutku. Przy tej okazji już teraz zapraszają na inną antyprzemocową inicjatywę, która będzie miała miejsce w Walentynki 2020 roku. Będzie to taniec przeciwko przemocy w ramach akcji „Nazywam się Miliard/One Billion Rising”.

źródło i zdjęcia: Stowarzyszenie Malinowa Mamba

Czytaj także o One Billion Rising w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here