Pożar budynku gospodarczego w Kole. Czy to było podpalenie?

0
227
Do pożaru pomieszczenia gospodarczego doszło w Kole, wczoraj, tj. w czwartek, 28 lutego br., tuż przed godziną 19.00. Zgłoszenie o zagrożeniu kolscy strażacy otrzymali dokładnie o 18.48 i natychmiast udali na miejsce. Najpierw zabezpieczyli i oświetlili teren prowadzonych działań, a następnie, w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, wodą ugasili ogień. Po stłumieniu płomieni przelali pogorzelisko, a na koniec urządzeniami pomiarowymi sprawdzili pogorzelisko i ścianę przyległego budynku. Z wykorzystaniem podnośnika i przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzili również poszycie dachowe budynku wielorodzinnego. W obu przypadkach kamera nie wskazała podwyższonej temperatury. Na koniec strażacy, przy użyciu miernika wielogazowego, skontrolowali też wszystkie mieszkania w przyległym do szopy budynku.
Ze wstępnych ustaleń ratowników wynika, że przyczyną powstania pożaru mogło być podpalenie. – Na miejscu pożaru byli także funkcjonariusze policji. Wstępnie straż pożarna jako przyczynę podała podpalenie. W związku z tym policjanci na miejscu wykonali niezbędne czynności. Podpalenie jest kwalifikowane jako uszkodzenie mienia, ale żeby postępowanie w tym kierunku było prowadzone, policja musi otrzymać wniosek o ściganie. W związku z tym dalsze czynności w tej sprawie uzależnione jest od tego, czy właściciel budynku zawiadomienie i wniosek o ściganie złoży na policji – wyjaśniła rzecznik KPP w Kole, st. sierż. Weronika Czyżewska.

zdjęcie: KP PSP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here