Co wykazała sekcja zwłok? Nadal trwają czynności wyjaśniające okoliczności tragedii w gminie Dąbie

0
560

Informacja o tragedii, do której doszło w gminie Dąbie, rozeszła się w minioną środę, 7 marca. Dzień wcześniej, 6 marca, znaleziona została ranna, postrzelona z broni palnej, 48-letnia kobieta. Pomimo prób ratowania jej życia, następnego dnia zmarła w konińskim szpitalu. W środę, 7 marca, niedaleko jej domu znaleziono zwłoki mężczyzny. Był to jej 58-letni mąż. On również poniósł śmierć w wyniku postrzału.

Wówczas pojawiło się wiele pytań i spekulacji odnośnie tego, co naprawdę wydarzyło się gminie Dąbie, i jakie okoliczności towarzyszyły śmierci dwóch osób. Śledczy i prokuratura rozpoczęli dochodzenie, zaznaczając, że więcej szczegółów na ten temat znanych będzie po sekcji zwłok. Jak się okazało, została ona przeprowadzona w miniony piątek. – Jeżeli chodzi o mężczyznę, to zginął on od jednego strzału. Wszystko wskazuje na to, że był to tzw. strzał z przyłożenia, charakterystyczny dla samobójstw, niemniej są różne wersje śledztwa, więc na razie nie wypowiemy się, czy w istocie było to samobójstwo, czy brały w tym udział osoby trzecie. Na tym etapie jest za wcześnie, by to stwierdzić. W przypadku kobiety natomiast mieliśmy do czynienia z dwiema ranami postrzałowymi – w głowę i brzuch. Pocisk uszkodził wątrobę i według wstępnej opinii biegłego – pełną opinię będziemy mieć za jakiś czas – postrzał ten, z uwagi na to, że jest to organ bardzo ukrwiony, był przyczyną zgonu. Jeśli chodzi o broń, z której zginęły obie osoby, to kaliber wydaje się zbliżony, ale potrzebujemy bardziej szczegółowych badań, by mieć pewność i jasność w tym zakresie – poinformował zastępca prokuratora rejonowego w Kole, Adam Weber, zaznaczając że z aktualnych ustaleń i lokalizacji ran wynika, iż kobieta została zamordowana. Nadal wykonywanych jest szereg czynności w tej sprawie. Dopiero dodatkowe badania z zakresu broni palnej, porównanie ran i śladów zebranych z ciał osób zmarłych pozwolą nam zająć ostateczne stanowisko. Czekamy na opinie biegłych i dopiero po otrzymaniu wszystkich będziemy mogli wszechstronnie ocenić materiał i w istocie ustalić, jak doszło do tego tragicznego zajścia – dodał prokurator Adam Weber.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here