Wstęga na ulicy Staffa w Kole przecięta!

0
230

Zakończyła się budowa ulicy Leopolda Staffa. Oddana do użytku inwestycja jest kontynuacją zadania zrealizowanego ze środków własnych gminy w 2016 roku.

Czytaj więcej: Będzie kontynuacja budowy ulic Szymborskiej i Staffa

Drugi etap przedsięwzięcia objął odcinek o długości 360 metrów. Całkowita wartość zadania wynosi 1 590 555 złotych, z czego 721 607,87 złotych stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. – Ta ulica jest ważna nie tylko dla jej mieszkańców. Tworzy bowiem nowy ciąg komunikacyjny w tej części osiedla i łączy się z ulicą Sienkiewicza – powiedział burmistrz Koła Krzysztof Witkowski podczas uroczystego oddania do użytku zmodernizowanej ulicy. Przy tej okazji odczytał także list gratulacyjny, jaki otrzymał od wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego. Krok po kroku miasto zyskuje. Gratuluję. Każda ulica w Kole jest potrzebna i nieważne jest, czy to dłuższy, czy krótszy odcinek. Wsparcie rządu jest potrzebne – dodał obecny na uroczystości poseł Leszek Galemba, zaznaczając, że również w czasie pandemii możliwe było inwestowanie i realizowanie ważnych przedsięwzięć. Zadeklarował też dalszą pomoc i wspieranie Koła w kolejnych lokalnych inwestycjach.

Dopełnieniem spotkania było przecięcie wstęgi przez burmistrza, posła oraz zaproszonych gości, po czym proboszcz parafii pw. Świętego Bogumiła ks. Piotr Pawlak pobłogosławił nową ulicę i jej użytkowników.

Artykuły powiązane: W planach remont ulicy Konopnickiej w Kole. Będzie połączenie odcinków ulicy Staffa

Ulica Wisławy Szymborskiej w Kole oddana do użytku