Ulica Wisławy Szymborskiej w Kole oddana do użytku

0
272

Tradycyjnym przecięciem wstęgi, do użytku mieszkańców, oddany został kolejny miejski ciąg komunikacyjny. Chodzi o ulicę Wisławy Szymborskiej w Kole, na budowę której samorząd otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Zadanie pn. „Budowa drogi ul. W. Szymborskiej wraz z budową kanalizacji deszczowej i oświetleniem ulicznym” kosztowało 322 852,01 złotych, z czego dotacja z FDS-u opiewała na 161 426 złotych.

To krótki, ale niezmiernie ważny odcinek, gdyż łączy dwie drogi powiatowe, tj. ulice 3 Maja i Słowackiego. Znacząco usprawni on komunikację w naszym mieście, szczególnie w dni targowe, kiedy obie ulice są przeciążone. Niedługo będziemy oddawać kolejną nawierzchnię zrealizowaną przy dofinansowaniu z FDS-u. To ulica Staffa, która ułatwi wyjazd z Osiedla Płaszczyzna, a obecnie czekamy na dofinansowanie jeszcze dwóch kolejnych ulic w mieście – powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski, dziękując obecnym na spotkaniu wicewojewodzie Anecie Niestrawskiej oraz posłowi na Sejm RP Leszkowi Galembie za pomoc i owocną współpracę.

W rewanżu, zarówno poseł Leszek Galemba, jak i wicewojewoda Aneta Niestrawska, pogratulowali włodarzowi i mieszkańcom miasta kolejnej udanej inwestycji. – Koło z dnia na dzień pięknieje. Doczekaliśmy się kolejnej ulicy. Gratuluję tej inwestycji, z której mieszkańcy mogą się już cieszyć – powiedział poseł Leszek Galemba. – Jako mieszkanka powiatu kolskiego bardzo cieszę się z kolejnych inicjatyw, z kolejnych ważnych inwestycji dla Wielkopolski Wschodniej – dodała wicewojewoda Aneta Niestrawska, dodając, że w perspektywie 2016-2020, do powiatu kolskiego, z Funduszu Dróg Samorządowych spłynęły 22 mln złotych.