Zespół z kolskiego LO mistrzem Wielkopolski! Jedzie na ogólnopolski finał do Rzeszowa!

0
167
Materiał pochodzi i jest finansowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
Materiał pochodzi i jest finansowany przez KW Stowarzyszenie Kolanie

Trzy tygodnie temu, w ZSEA, na etapie powiatowym XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK pokazali, że są najlepsi. Wówczas życzono im powodzenia podczas rywalizacji o tytuł mistrzów województwa wielkopolskiego. I tak się stało! Mowa o członkach zespołu pierwszej pomocy z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole, którzy wczoraj, tj. 12 maja br., w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu udowodnili, że w Wielkopolsce nie ma lepszych od nich.

Wojewódzki etap XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK należał do Agaty Rossy, Julii Kwiatkowskiej, Łukasza Rzepeckiego, Macieja Sulińskiego i Klaudii Sztrauch, którym w walce o tytuł towarzyszyła duża grupa pozorantów oraz instruktorów pierwszej pomocy. Drużyna z kolskiego liceum była przygotowywana pod kierunkiem Zofii Roweckiej z Oddziału Rejonowego PCK w Kole.

Po całodziennych zmaganiach konkursowych zespół z Koła wywalczył tytuł mistrza Wielkopolski i będzie reprezentował województwo podczas etapu krajowego mistrzostw w Rzeszowie. Rywalizacja na najwyższym szczeblu zaplanowana została na 7-9 czerwca 2018 roku. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Materiał pochodzi i jest finansowany przez KWW Katarzyny Hamigi
Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL

źródło i zdjęcia: Oddział Rejonowy PCK w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here