Zespół z kolskiego LO mistrzem Wielkopolski! Jedzie na ogólnopolski finał do Rzeszowa!

0
224

Trzy tygodnie temu, w ZSEA, na etapie powiatowym XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK pokazali, że są najlepsi. Wówczas życzono im powodzenia podczas rywalizacji o tytuł mistrzów województwa wielkopolskiego. I tak się stało! Mowa o członkach zespołu pierwszej pomocy z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole, którzy wczoraj, tj. 12 maja br., w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu udowodnili, że w Wielkopolsce nie ma lepszych od nich.

Wojewódzki etap XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK należał do Agaty Rossy, Julii Kwiatkowskiej, Łukasza Rzepeckiego, Macieja Sulińskiego i Klaudii Sztrauch, którym w walce o tytuł towarzyszyła duża grupa pozorantów oraz instruktorów pierwszej pomocy. Drużyna z kolskiego liceum była przygotowywana pod kierunkiem Zofii Roweckiej z Oddziału Rejonowego PCK w Kole.

Po całodziennych zmaganiach konkursowych zespół z Koła wywalczył tytuł mistrza Wielkopolski i będzie reprezentował województwo podczas etapu krajowego mistrzostw w Rzeszowie. Rywalizacja na najwyższym szczeblu zaplanowana została na 7-9 czerwca 2018 roku. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

źródło i zdjęcia: Oddział Rejonowy PCK w Kole