Uczniowie z SP nr 3, w ramach projektu Erasmus Plus, goszczą w Reinbeku

0
241

Dziewięcioosobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole, wraz z dyrekcją, opiekunami i koordynatorkami programu, Renatą Łukaszewską i Katarzyną Kaźmierczak, od wczoraj, tj. 12 maja, przebywa w Reinbeku, w ramach kontynuacji, a zarazem podsumowania projektu Erasmus Plus. W Niemczech, gdzie są gośćmi miejscowych rodzin, kolanie przebywać będą do 18 maja br.

Dziś poznali nowych kolegów i koleżanki, również tych z Finlandii, którzy także przyjechali do Reinbeku, oraz uczestniczyli w szkolnym festynie i sportowej rywalizacji w różnych konkurencjach. Jutro natomiast czeka ich oficjalne spotkanie w szkole oraz udział w lekcjach z rówieśnikami. Opiekunowie natomiast będą podejmowani przez burmistrza Reinbeku.

A już w najbliższy czwartek, w SP nr 3, nastąpi oficjalne zakończenie projektu, podczas którego uczestnicy Erasmus Plus z Niemiec, Finlandii i Polski będą rozmawiać ze sobą przy pomocy Skype’a. Przy okazji relacji z tego wydarzenia przekażemy także informację, jak w kolejnych dniach przebiegał pobyt uczniów kolskiej „trójki” u naszych zachodnich sąsiadów.

zdjęcia: dyrekcja i opiekunowie, SP nr 3 w Kole