Namierzyli „dziuplę”. Dwaj mężczyźni z zarzutami paserstwa

0
336

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali na terenie gminy Kościelec samochód pochodzący z kradzieży. W związku z tym zdarzeniem ujawniono miejsce przechowywania i rozbiórki kradzionych samochodów, tzw. dziuplę. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem Prokuratury, prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kole.

Doświadczeni funkcjonariusze CBŚP, na terenie gminy Kościelec, 9 maja br., zaobserwowali nienaturalnie, nerwowo zachowującego się kierującego pojazdem marki Jeep. Wzbudziło to podejrzenia policjantów. Postanowili pojechać za nim, po czym zatrzymali go do kontroli w chwili, gdy wjeżdżał na posesję. Szybko ustalono, że samochód pochodzi z kradzieży. Kilka godzin wcześniej odjechał bez wiedzy właściciela z terenu Niemiec. Czynności w tej sprawie przejęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole. Stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli na tej posesji znaczną ilość części samochodowych. Wszystko wskazuje na to, że w miejscu tym przebiegał proceder demontażu kradzionych samochodów, gdyż szybko stwierdzono, że niektóre fragmenty zabezpieczonych części pochodzą z utraconych pojazdów. Wszystkie przejęte przez policjantów części zostaną teraz poddane szczegółowym badaniom mechanoskopijnym. Na ich podstawie biegły będzie mógł wskazać, czy pochodzą one z kradzieży.

W stojącym na posesji „warsztacie” znaleziono również sporą ilość urządzeń i specjalistycznych przedmiotów, służących do przestępczej działalności. W związku z tą sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn. Zebrany materiał dowodowy, już na obecnym etapie czynności, pozwolił policjantom kolskiej jednostki na przedstawienie mężczyznom zarzutów paserstwa. Na wniosek Policji, wobec 32-latka oraz 44-latka, prokurator zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Dwóm mieszkańcom Koła grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

źródło i zdjęcia: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here