Rusza modernizacja oczyszczalni. Zakończenie planowane w grudniu 2022

0
184
DSC09370

Kolejny krok na drodze do przeprowadzenia ważnej dla mieszkańców inwestycji został wykonany. Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Kole sp. z o.o. rusza z przebudową i modernizacją oczyszczalni ścieków dla aglomeracji Koło. Może się to stać dzięki rozstrzygniętemu przetargowi i podpisanej umowie z wykonawcą.

Czytaj także: To będzie bardzo duża inwestycja. Ruszyły procedury przetargowe na rozbudowę kolskiej oczyszczalni

Rozbudowa kolskiej oczyszczalni. Pięć firm zgłosiło się do przetargu

Podpisania wczoraj, tj. 20 lipca br., umowa z wykonawcą zadania opiewa na kwotę 51 523 333,32 złotych brutto. Przedsięwzięcie przeprowadzi wyłoniony w drodze konkursu WUPRINŻ SA – lider konsorcjum w Poznaniu. Biorąc pod uwagę skalę środków oraz zakres prac, jest to dotychczas największa inwestycja w Kole.

W ratuszu miejskim w Kole umowę podpisali prezes zarządu MZWiK sp. z o.o. w Kole Robert Gajda, prezes zarządu WUPRINŻ SA – lider konsorcjum w Poznaniu Sławomir Raniszewski oraz wiceprezes Krzysztof Kotecki.

Modernizacja kolskiej oczyszczalni możliwa jest dzięki dotacji pozyskanej z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Spółka miejska otrzymała 26 389 999,99 złotych. W sfinansowaniu wartego ponad 50 mln złotych zadania pomoże też pożyczka z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 13 423 375 złotych. Brakującą część pokryje zakład. Jesteśmy świadkami historycznej chwili, bowiem jest to największa kwotowo inwestycja w Kole. Warto dodać, że jesteśmy miastem, które absorbuje bardzo dużo środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski, życząc prezesowi i wszystkim mieszkańcom, szybkiego zakończenia przedsięwzięcia, które pozwoli na prowadzenie bezpiecznej gospodarki wodno-ściekowej. Nie budujemy nowej oczyszczalni, ale rozbudowujemy obecnie istniejącą. Nasza spółka będzie jedną z pierwszych w Wielkopolsce, która nie będzie wytwarzała odpadów tylko produkt gotowy do sprzedaży dodał szef kolskiego MZWiK-u. Robert Gajda i wyraził też zadowolenie, że przetarg udało się rozstrzygnąć za pierwszym razem, a także z faktu, że inwestycję realizować będzie podmiot z tradycjami i dużym branżowym doświadczeniem.

Prezesi WUPRINŻ SA zagwarantowali, że konsorcjum wykona zadanie w terminie. Firma jest znana od 52 lat. – Obiecuję, że dołożę wszelkich starań, aby inwestycja była jak najlepiej wykonana. Nie boimy się projektów w formule „Zaprojektuj i wybuduj”, w której ta jest realizowana, gdyż w takiej samej formule wykonujemy dwie inne oczyszczalnie i wiele innych projektów związanych z sieciami wodnymi powiedział prezes Sławomir Raniszewski, a wiceprezes Krzysztof Kotecki dodał, że cieszy się, iż firma znów będzie działać w Kole. Wcześniej realizowała w naszym mieście przede wszystkim obiekty infrastruktury podziemnej wokół ratusza – Mam nadzieję, że w grudniu 2022 roku, spotkamy się tu ponownie, by pogratulować sobie udanej inwestycji powiedział wiceprezes Kotecki.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here