Złaz harcerski z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości [FOTO]

0
675

Otwarcie roku harcerskiego miało miejsce w minionym tygodniu w Hufcu ZHP Koło. Wydarzenie było także inauguracją obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicy utworzenia Związku Harcerstwa Polskiego.W roku 2018 przypada 100. rocznica powstania harcerstwa na ziemiach polskich. ZHP, największa polska organizacja harcerska, powstała na zjeździe z 1 na 2 listopada 1918 roku, z połączenia wszystkich wcześniej działających organizacji harcerskich i skautowych. Scalenie organizacji przebiegało w trudnym okresie reformowania się Rzeczpospolitej. Senat RP ustanowił rok 2018 rokiem harcerstwa. Czuwaj! Komendant Hufca Koło, dh. hm. Marianna Chojnacka – odczytał zastępca komenda, dh. hm. Andrzej Pietrzak.

Podczas apelu nastąpiło odebranie meldunku drużyn przybocznych przez oboźnego złazu, a następnie złożenie go komendantowi hufca. Komendant dh. hm. Marianna Chojnacka podziękowała dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego w Kole za udostępnienie obiektu szkoły i pomoc w organizacji odświętnego złazu, a następnie wszyscy zebrani minutą ciszy uczcili pamięć dh. hm. Leonarda Jaroszewskiego.

Po apelu harcerze zajęli się przygotowaniem wystawy z okazji 100-lecia ZHP oraz udziale w quizie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, obejmującym wiedzę o najważniejszych wydarzeniach z dziejów Polski minionego wieku.

Pierwszego dnia złazu harcerze spotkali się także na świeczowisku, czyli harcerskiej biesiadzie ze śpiewem harcerskim, pląsami i gawędą na temat obchodzonych jubileuszy.

Drugi dzień upłynął na apelu porządkowym, po którym harcerze udali się na grę terenową, obiad i apel pożegnalny.

Poniżej galeria zdjęć z powitalnego apelu. Zapraszamy do obejrzenia.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here