Muzyk i terapeuta, Paweł Mosiołek, wystąpi podczas koncertu „Umieć żyć”!

0
331

Muzyk, wokalista i terapeuta osób ze schizofrenią oraz niepełnosprawnych intelektualnie, Paweł Mosiołek, wystąpi w najbliższą sobotę, 13 października, w koncercie pod hasłem „Umieć żyć”, zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Paweł Mosiołek jest muzykiem, wokalistą, autorem tekstów oraz muzyki, ale także terapeutą osób ze schizofrenią oraz niepełnosprawnych intelektualnie. Od kilku lat przekazuje słuchaczom melodie płynące prosto z serca. Dla niego nie istnieje w sztuce słowo „granica”. Udowadnia to za każdym razem, współpracując z muzykami reprezentującymi różne gatunki i style. Ma na swoim koncie minialbum „Nie dla czasu”. Główną i charakterystyczną cechą artysty jest pomaganie innym. To często młodzi i uzdolnieni ludzie, którzy przez różne sytuacje losowe nie mieli równego startu z rówieśnikami.

Paweł Mosiołek z zawodu jest terapeutą. Wybór profesji ma ścisły związek z chęcią pomocy ludziom, która wynika z jego osobowości. Poprzez swoją twórczość pragnie przekazać słuchaczom jak największą dawkę emocji.

To znajduje odbicie w zaproszeniach do szkół, gdzie nie tylko śpiewa, ale także dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym i rozmawia z młodzieżą, próbując uświadamiać młodym ludziom, że warto poświęcić się swojej pasji i spełniać marzenia.

Występował m.in. na RMF Maxxx Festiwal Opole, gdzie zdobył drugie miejsce w Polsce. Brał udział w Muzycznych Kazikach organizowanych przez Magazyn Echo Dnia. Zdobył pierwsze miejsce w dwóch kategoriach, jako wokalista oraz przebój z autorskim utworem „Skrzydła nadziei”. Ma na koncie nagrodę prezydenta Radomia. W programie „Szansa na sukces” w TVP 2, śpiewając utwór zespołu Pectus, otrzymał wyróżnienie. Był również gościem takich programów, jak Dzień dobry TVN, czy Pytanie na śniadanie w TVP 2, a także zrealizowano o nim reportaż, który był wyemitowany w TVP 1. Wystąpił na Eska Summer City, jak również na innych prestiżowych imprezach. Ostatnio był w programie O! Polskie Przeboje w TVP, gdzie jako debiutant pretendował do 54 KFPP w Opolu. Pod koniec maja 2018 był gościem Muzycznej Jedynki w Jedynce Polskiego Radia. Do programu zaprosiła go Maria Szabłowska.

Jego autorski utwór „Nie dla czasu” jest emitowany w niektórych stacjach radiowych, telewizyjnych oraz w internecie. Obecnie koncentruje się na dalszej realizacji autorskiego materiału oraz na koncertach.

Przypomnijmy zatem. Koncert „Umieć żyć”, w którym wystąpi także Paweł Mosiołek, już w najbliższą sobotę, 13 października br., o 17.00, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kole. Głównymi organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Kole.

Utwór „Nie dla czasu”, słowa, muzyka – Paweł Mosiołek

https://www.youtube.com/watch?v=4u8hwwZt_NM

źródło: Paweł Mosiołek, zdjęcia: archiwum prywatne Pawła Mosiołka

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here