Rusza kolejna policyjna akcja. Nie będzie tolerancji dla przekraczających dozwoloną prędkość

0
104

W najbliższych dniach policjanci w całej Wielkopolsce przeprowadzą kolejną edycję akcji „Prędkość – zero tolerancji”. Cały czas na drogach naszego województwa odnotowujemy wiele wypadków drogowych, często śmiertelnych. Ogromna ilość osób zostaje rannych, a wiele osób siada za kierownicą pod wpływem alkoholu. Zaplanowana akcja ma na celu eliminowanie takich zachowań i zdarzeń. Kierowcy łamiący prawo, a także inni uczestnicy ruchu drogowego, nie mogą w tych dniach liczyć na policyjne pouczenia.

Policjanci przypominają, że prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Każde 10 km/h więcej, to wydłużona droga hamowania i mniej czasu na podjęcie skutecznego manewru w sytuacji zagrożenia.

Często przyczyną wypadku jest niedostosowanie prędkości do warunków pogodowych. Mokra nawierzchnia, bądź rażące słońce nie są atutami bezpiecznej jazdy. Musimy pamiętać również o tym, że wyjeżdżając w daleką podróż musimy być wypoczęci i w pełni możliwości psychofizycznych.

Nie tylko kierowcy samochodów są ofiarami, bądź sprawcami wypadków drogowych. Motocykliści, rowerzyści i piesi również są zobowiązani do przestrzegania powyższych zasad. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na uwadze przepisy ruchu drogowego. Ich znajomość, odpowiednie wyposażenie naszego środka transportu, używanie odblasków – te wszystkie elementy mają wpływ na nasze drogowe bezpieczeństwo. W trosce o nie policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

źródło: KPP w Kole, KWP Poznań

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here