Festyn rodzinny na placu zabaw w Borkach [FOTO]

0
513

Festyn rodzinny w sołectwie Borki był okazją do poświęcenia i oficjalnej uroczystości związanej z powstaniem placu zabaw w Borkach, w gminie Koło. Obiekt, którego budowa zakończyła się rok temu, poświęcił ks. proboszcz parafii pw. Świętego Bartłomieja w Osieku Małym. W sołeckim spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych gminy Koło, z wójtem Piotrem Fretem na czele, ale zanim zabrał głos, zebranych powitały przewodnicząca Rady Gminy Koło, Teresa Bilińska oraz sołtys Borek, Bożena Węgrzyn. Na wydarzenie przybył także i życzenia mieszkańcom złożył poseł na Sejm RP, Leszek Galemba.

Żegnający się z urzędem Piotr Fret podziękował wszystkim mieszkańcom za współpracę. W rewanżu został wraz z zastępcą obdarowany kwiatami i podziękowaniami za przedsięwzięcia podjęte w mijającej kadencji.

Plac zabaw w Borkach jest obiektem, który powstał przy wsparciu środków zewnętrznych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dofinansowanie wyniosło 26.420, podczas gdy cała inwestycja warta jest 41.521 zł. Zadanie zostało właśnie podsumowane i rozliczone.

Na ogrodzonym terenie znajdują się m.in. piaskownica, huśtawka wahadłowa, bujaki typu konik i motorek, zestaw zabawowy wielofunkcyjny, karuzela oraz ślizg metalowy.

Integracyjna impreza plenerowa, której sprzyjała piękna słoneczna aura, zorganizowana została i sfinansowana przez mieszkańców sołectwa Borki oraz sponsorów. Rekreacji na świeżym powietrzu towarzyszył mecz Alfa Borki z Orłem Grzegorzew rozegrany na pobliskim boisku.

Czytaj też: Dzieci już mogą bawić się na nowym placu w Borkach, w gminie Koło

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia w Borkach. Zapraszamy do obejrzenia.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here