Rozbudowa kolskiej oczyszczalni. Pięć firm zgłosiło się do przetargu

0
318
MZWiK-2

Pięć ofert wpłynęło na przetarg ogłoszony w kwietniu br. przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Kole. Chodzi o zadanie, które przeprowadzać będzie miejska spółka, a dotyczy ono przebudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków dla aglomeracji Koło.

Czytaj także: To będzie bardzo duża inwestycja. Ruszyły procedury przetargowe na rozbudowę kolskiej oczyszczalni

Dokumenty zostały otwarte, a z nich wynika, że dwie firmy złożyły oferty w zbliżonej cenie: 51 523 333,32 złote oraz 54 119 897,43 złotych. Teraz mamy 10 dni na ocenę złożonych ofert. Najważniejszym kryterium jest cena, zatem największe szanse mają dwie najtańsze oferty. Obie firmy zaproponowały maksymalne serwis gwarancyjny na całą oczyszczalnię i jej urządzenia. Zatem, jeżeli ta z najniższą ceną spełni wszystkie procedury, ona wygra przetarg i zostanie wykonawcą prac. Komisja już ocenia i sprawdza wszystkie wymogi – poinformował prezes MZWiK-u Robert Gajda.

Przedsięwzięcie w znacznym stopniu, bo w ponad 63 procentach wartości netto, jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Resztę stanowi pożyczka z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zaciągnięta przez spółkę oraz wkład własny MZWiK-u.

Warto zaznaczyć, że inwestycja ma na celu budowę jednej z najnowocześniejszych oczyszczalni z ekologiczną przeróbką osadów w produkt bezpieczny dla środowiska. W Kole, obok geotermii, to największe przedsięwzięcie finansowane w znacznym stopniu przez Unię Europejską. Realizacja zadania ma się zakończyć do 20 grudnia 2022 roku.

O zakresie prac przewidywanych w ramach inwestycji można przeczytać na:

https://mzwik-kolo.pl/uploads/files/1bbc6b560e4d2f31eb0cea726049d019.pdf