Prawie 1,5 miliona dla kolskiego MZWiK-u!

0
76
20200102_125118

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o. w Kole podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę w sprawie przyznanego dofinansowania. Opiewa ono na 1 490 020,68 złotych i zostanie przeznaczone na zadanie w ramach ekologicznej gospodarki osadowej w oczyszczalni ścieków.

Całość ww. kwoty będzie częścią wykorzystaną do realizowanego projektu pn. „Modernizacja i przebudowa oczyszczalni ścieków dla aglomeracji Koło”. Projekt ekologicznej gospodarki osadowej finansowany w ramach dotacji z NFOiGW będzie pierwszym przeprowadzanym w ramach tego programu w Wielkopolsce. – To dla nas bardzo dobra wiadomość, szczególnie w kontekście gospodarki osadowej. Wciąż zmienia się w tej kwestii ustawodawstwo, a my będziemy na bieżąco z przepisami. Dodam, że to nie ostatnie pieniądze, jakie spółka pozyskała. Zamierzamy nadal zabiegać o wspieranie naszych inwestycji środkami zewnętrznymi – oświadczył prezes MZWiK-u w Kole Robert Gajda,

Pozytywnych emocji nie kryje też kolski włodarz. – Bardzo się cieszę, że spółka się rozwija i odpowiada na aktualne wymagania, a najbardziej, że skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne. To wielka korzyść dla nas wszystkich – powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski.

źródło: MZWiK sp. z o.o. w Kole, UM w Kole, zdjęcie: MZWiK sp. z o.o. w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here