Czworonożny funkcjonariusz pomógł znaleźć narkotyki

0
182
317-270857

Kolscy policjanci, rankiem 6 stycznia br., otrzymali informację, że kierowca pojazdu marki BMW może być pod działaniem środków odurzających. Podczas patrolu dzielnicowi zauważyli opisywany samochód i zatrzymali go do kontroli. Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec Koła. Mundurowi przeprowadzili dokładną kontrolę osoby i auta. Okazało się, że mężczyzna nie był pod działaniem środków odurzających, ale w jego portfelu znajdowały się kryształki, które mogły zawierać substancje prawnie zabronione. Do dalszych czynności użyto policyjnego psa, wyszkolonego do odnajdywania narkotyków. Zwierzę niemalże natychmiast wskazało miejsca ukrycia w pojeździe kolejnych woreczków z zawartością metaamfetaminy i suszu roślinnego koloru brunatnego.

Policjanci zabezpieczyli łącznie kilkanaście gramów środków, które zostaną dokładnie przebadane na zawartość substancji prawnie zabronionych.

Zgodnie z Kodeksem karnym posiadanie nawet najmniejszej ilości środków psychotropowych lub odurzających jest przestępstwem. Grozi za nie kara pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here