Czworonożny funkcjonariusz pomógł znaleźć narkotyki

0
192
317-270857

Kolscy policjanci, rankiem 6 stycznia br., otrzymali informację, że kierowca pojazdu marki BMW może być pod działaniem środków odurzających. Podczas patrolu dzielnicowi zauważyli opisywany samochód i zatrzymali go do kontroli. Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec Koła. Mundurowi przeprowadzili dokładną kontrolę osoby i auta. Okazało się, że mężczyzna nie był pod działaniem środków odurzających, ale w jego portfelu znajdowały się kryształki, które mogły zawierać substancje prawnie zabronione. Do dalszych czynności użyto policyjnego psa, wyszkolonego do odnajdywania narkotyków. Zwierzę niemalże natychmiast wskazało miejsca ukrycia w pojeździe kolejnych woreczków z zawartością metaamfetaminy i suszu roślinnego koloru brunatnego.

Policjanci zabezpieczyli łącznie kilkanaście gramów środków, które zostaną dokładnie przebadane na zawartość substancji prawnie zabronionych.

Zgodnie z Kodeksem karnym posiadanie nawet najmniejszej ilości środków psychotropowych lub odurzających jest przestępstwem. Grozi za nie kara pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole