Jechał za szybko!

0
252
IMG_7405

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole, w czwartek, 16 lipca br., objęli nadzorem kontrolno-pomiarowym drogi powiatowe na terenie gminy Grzegorzew. Około godziny 19.00, w miejscowości Bylice, zauważyli bardzo szybko jadący pojazd. Po wykonaniu pomiaru na urządzeniu wyświetlił się wynik 104 km/h. Do kontroli został zatrzymany mieszkaniec gminy Kłodawa, który kierował samochodem marki Audi A4.

24-letni mężczyzna, swoim autem, przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 54 km/h. Za popełnione wykroczenie kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące, został nałożony wysoki mandat karny oraz 10 punktów karnych. Nieodpowiedzialna jazda z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym mogła doprowadzić do wypadku.

Zatrzymanie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami zobowiązuje 24-latka do powstrzymania się od zajmowania miejsca za kierownicą przez najbliższe 3 miesiące. Jeśli w tym czasie pojedzie autem, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy.

W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here