Jeden pędził 128 km/h w terenie zabudowanym, drugi był pijany

0
262

Kolscy policjanci ruchu drogowego, we wtorek, 2 stycznia br., zatrzymali dwóch kierujących, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego. Jeden z nich poruszał się z nadmierną prędkością, co skutkowało utratą prawa jazdy i mandatem karnym. Drugi natomiast prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

W ubiegły wtorek, tuż po godzinie 8.00, w miejscowości Białków Górny, kolska drogówka zatrzymała pijanego kierowcę. 36-letni mężczyzna jadąc oplem corsą, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Ponadto za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, zgodnie z art. 178a § 1 Kodeksu karnego, przewidziana jest kara grzywny, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Jednocześnie wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5.000 zł.

Kilka godzin później, również funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej komendy, w miejscowości Mostki-Kolonia, na terenie gminy Babiak, na obowiązującej „pięćdziesiątce” zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Hyundai. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Mężczyzna w terenie zabudowanym pędził samochodem z prędkością 128 km/h. Dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość przekroczył, aż o 78 km/h! Piratem drogowym okazał się 39-letni mieszkaniec gminy Sompolno. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Amator szybkiej jazdy został ponadto ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł i otrzymał 10 punktów karnych.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here