Pięć w 2019 roku. Ile będzie w 2020?

0
404
DSC09351

Pięć nowych tytułów w ciągu 12 miesięcy i wypełniona widownia, to wynik, który może wzbudzać zadowolenie. Mowa o liczbie widowisk teatralnych przygotowanych w 2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Kole. Teatr Muzyczny i Młodzieżowy Teatr Dramy i Pantomimy wystawiły spektakl pt. „Marcelka odkręć się” i musical pt. „Kłamczucha”. Aktorzy Kolskiego Teatru Otwartego im. Czesława Freudenreicha zagrali w „Serenadzie” Sławomira Mrożka oraz w widowisku teatralno-muzycznym pt. „Głos Koła 1918-19”.

Kolski Teatr Otwarty oddał hołd swojemu patronowi, Czesławowi Freudenreichowi, w 80. rocznicę jego śmierci. Na podstawie scenariusza opartego na faktach, powstał wzruszający spektakl pt. „Nie przeminąłem”, zagrany ostatni raz tuż przed świętami.

Wszystkie tegoroczne premiery zostały wyreżyserowane przez Anetę i Radomira Piorunów, którzy swoją pasją zarazili wiele osób, chętnie poświęcających swój wolny czas na tworzenie nowych projektów. Aktorzy cenią sobie pracę z doświadczonymi praktykami. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu ludzi odradza się kolski społeczny ruch teatralny, prężnie rozwijający się w dwudziestoleciu międzywojennym, w którym aktywnie udzielali się bracia Roman i Czesław Freudenreichowie.

źródło: MDK w Kole

Czytaj także: Serenada” na scenie MDK-u! Już po premierze!

Widowisko w przedwojennym klimacie i „Głos Koła” sprzed 100 lat na ścianach MDK-u

Nie przeminąłem” na scenie kolskiego MDK-u

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here