Zmarł Jerzy Przybylski, burmistrz Koła w latach 1998-2002

0
519

Jerzy Przybylski, burmistrz Koła w latach 1998-2002, nie żyje. Wiadomość o jego śmierci dziś rano obiegła nasze miasto.

Jerzy Przybylski to zasłużony dla miasta działacz społeczny i samorządowy. Urodził się w 1941 roku. W 1974 roku został wybrany przewodniczącym Powiatowej Rady Związków Zawodowych w Kole. Funkcję tę pełnił do czasu likwidacji powiatów w 1975 roku. 1976 roku został prezesem zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole. Funkcję tę pełnił do 30 maja 1990 roku. W latach 1984-1990 był radnym Miejskiej Rady Narodowej w Kole, a w wyborach samorządowych w czerwcu 1994 roku został członkiem Rady Miejskiej w Kole. Powierzono mu także stanowisko zastępcy burmistrza miasta. W 1995 roku został dyrektorem Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Kole. W wyborach w 1998 roku ponownie został wybrany do organu stanowiącego i powierzono mu funkcję burmistrza Koła. Mandat ten sprawował do 19 listopada 2002 roku, po czym przeszedł na emeryturę.

Za działalność zawodową i społeczną został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Brązowym Krzyżem Zasługi oraz wieloma innymi honorowymi medalami.

Artykuły powiązane: Umowa o współpracy odnowiona. Reinbek i Koło nadal będą partnerami

Koncert, płyta i wyróżnienia. 45 lat Manufaktury Piosenki Harcerskiej Wartaki!

Pamiętali o powstańcach warszawskich

Informacje na podstawie Kolskiego Słownika Biograficznego, zdjęcia: archiwum okrągłemiasto.pl

 

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here