Na zawsze pozostanie w pamięci… Wielki smutek i żal po śmierci doktora Lesława Derenia

0
3405

Doktorze, nadszedł dzień, którego nikt nie spodziewał się, że przyjdzie nam żyć bez Ciebie, że nagle potrzebny jesteś w Niebie. Nie tak miało być, Ty miałeś jeszcze żyć! To tutaj na ziemi, nie w Niebie, my wszyscy potrzebujemy Ciebie (…) Ciężko nam wszystkim będzie żyć bez Ciebie, ale kiedyś wszyscy spotkamy się w Niebie (…) Chociaż już nic zmienić nie możemy, to zawsze Załogą Derenia będziemy (…) tak pożegnali doktora Lesława Derenia jego współpracownicy.

Był cenionym i oddanym pacjentom lekarzem, a dziś śp. doktor Lesław Dereń odbył swą ostatnią ziemską drogę. Podczas mszy świętej żałobnej w Jego intencji żegnali Go i modlili się członkowie rodziny, przyjaciele, lekarze, znajomi, koledzy, współpracownicy i pacjenci. Doktor Lesław Dereń zmarł 3 listopada br., a w ciągu kilku minionych dni wiadomość o Jego śmierci obiegła nasze miasto i powiat, wzbudzając ogromny żal i smutek.

Zebraliśmy się tu, by pożegnać człowieka o wielkim sercu, człowieka wierzącego, który kochał Boga, rodzinę i drugiego człowieka. Doktor Dereń zawsze znalazł czas. Był bardzo zapracowany, ale nigdy nikogo nie zostawił bez pomocy. Niech będzie dla nas wzorem, szczególnie w tym trudnym czasie, bo był człowiekiem szczególnym – mówił ks. proboszcz Piotr Pawlak. – Drogi Doktorze, żegnam Cię w imieniu wszystkich mieszkańców powiatu kolskiego, których leczyłeś, którymi się opiekowałeś, dla których zawsze pozostaniesz wielki. Pozostaje po Tobie wielka pustka, którą bardzo trudno będzie wypełnić – mówił starosta kolski Robert Kropidłowski, który śp. Lesława Derenia pożegnał także w imieniu grupy tenisowej. – Tenisowa rodzina dziś odmeldowała się tu, by być z Tobą i dla Ciebie. Byłeś fantastycznym człowiekiem, wyjątkowym kolegą i najlepszym na świecie kompanem. Pozostaje nam teraz smutek, żal i tęsknota, ale także nadzieja, że jeszcze kiedyś, na kortach w Niebie, skrzyżujemy tenisowe rakiety – dodał Robert Kropidłowski.

Doktor Lesław Dereń spoczął na cmentarzu parafialnym przy ulicy Poniatowskiego w Kole.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here