Zachowajmy ostrożność na cmentarzach. Podczas porządkowania grobów bliskich i w dzień Wszystkich Świętych uważajmy na złodziei

0
141

Okres poprzedzający dzień Wszystkich Świętych to czas, w którym porządkujemy groby swoich bliskich. Niestety jest to również okres wzmożonej aktywności złodziei. Policja apeluje o ostrożność podczas robienia porządków na grobach bliskich, a także niezabieranie na cmentarze drogocennych przedmiotów.

Wraz z policją ostrzegamy i podajemy kilka przydatnych rad, które zapobiegną przed kradzieżą portfela i cennych przedmiotów podczas prac porządkowych na cmentarzach. Robiąc porządki na grobach bliskich pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą dużej ilości gotówki i cennych przedmiotów. Ta sama zasada dotyczy dnia Wszystkich Świętych. Bezpieczniej jest, gdy ktoś bliski lub znajomy może nam towarzyszyć na cmentarzu. W czasie robienia porządków nie pozostawiajmy, ani na chwilę. torebek lub saszetek bez opieki. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed 1 listopada, w ten sposób możemy uniknąć ewentualnej kradzieży. Jeżeli pozostawiamy drogocenne rzeczy na grobach naszych bliskich, np. mosiężne wazony, postarajmy się, aby przedmioty te charakterystycznie oznaczyć, a następnie sfotografować. Takie czynności pozwolą policjantom, w przypadku zgłoszenia kradzieży, na szybszą identyfikację utraconych rzeczy. Korzystając z własnego środka transportu pamiętajmy, aby nie pozostawiać w widocznym miejscu rzeczy, które mogą przyciągnąć uwagę złodziei i spowodują chęć włamania do naszego auta.

Przed wyjściem z domu pamiętajmy o zamknięciu wszystkich drzwi i okien, a także o zabezpieczeniu pomieszczeń gospodarczych przed wizytą nieproszonego gościa. Przed dłuższym wyjazdem poprośmy sąsiada o czujność nad naszym mieszkaniem.

W przypadku gdy staniemy się ofiarą przestępstwa, należy o tym fakcie natychmiast poinformować policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 997. Pamiętajmy także, by nie zacierać śladów i zapamiętać jak najwięcej szczegółów, które w znacznej mierze ułatwią pracę policji w zatrzymaniu sprawcy.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole


Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here