Za kierownicą, a w organizmie 2,5 promila alkoholu!

0
438

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji zgłaszającego, policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Kłodawa, który kierował samochodem, będąc kompletnie pijanym. Badanie trzeźwości wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po raz kolejny skuteczna interwencja policjantów była możliwa dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Nietrzeźwemu kierującemu grozi kara do 2 lat więzienia.

Dyżurny kolskiej jednostki otrzymał 10 października br., tuż po 16.00, zgłoszenie, że na terenie gminy Kłodawa porusza się samochód, którego kierujący prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast wysłani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy w miejscowości Dzióbin zauważyli wskazany w zgłoszeniu pojazd. Zatrzymanego do kontroli kierującego, 39-letniego mieszkańca gminy Kłodawa, mundurowi poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu! Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Pomimo licznych akcji na naszych drogach wciąż spotykamy kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Taka daleko posunięta nieodpowiedzialność może być przyczyną tragedii, gdyż nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie ma jednoznaczny wpływ na zdolność prawidłowego postrzegania rzeczywistości. By zapobiegać zagrożeniom, funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach powiatu. Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również obywatele, którzy coraz częściej widząc, że za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba, informują o tym funkcjonariuszy. To właśnie dzięki godnej naśladowania reakcji postronnych osób, nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

źródło: KPP w Kole