II Ogólnopolskie Zawody Kalisteniczne Street Workout Polska Champion Cup Koło 2018

0
308
W Kole odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Kalisteniczne Street Workout Polska Champion Cup Koło 2018. To nowe wydarzenie w Kole nabiera rozmachu, przyciągając do naszego miasta coraz większe kalisteniczne sławy. Sama nazwa tej dyscypliny wzięła się z połączenia dwóch wyrazów „siła” i „piękno”. Tę etymologię można było zrozumieć doskonale, oglądając popisy młodych mistrzów streetworkout’u.
W tym roku zmagania pucharowe prowadzone były dwutorowo, w kategorii tzw. bazy oraz freestyle’u, z uwzględnieniem m. in. trzech technik: muscle ups, pull ups oraz dips. Wszyscy uczestnicy bardzo chwalili przeprowadzone zawody, tak w kwestii świetnej ich organizacji, jak i wyśmienitej atmosfery, która panowała podczas imprezy.
Zawody SWPCC Koło 2018 można było przeprowadzić dzięki obiektowi do treningów i zawodów, w jaki nasze miasto zostało wyposażone w 2016 roku. Jego budowę przeprowadziło Stowarzyszenie „Kolanie” ze środków pozyskanych dzięki zbiórce surowców wtórnych. Zbiórka trwała prawie rok, a włączyły się w nią prawie wszystkie szkoły, przedszkola oraz różne urzędy i instytucje, które umożliwiły mieszkańcom Koła dostarczanie surowców.
Dzięki instalacji infrastruktury sportowej oraz prowadzeniu na niej regularnych, bezpłatnych treningów przez kolskiego mistrza SW, Kamila Skupina, sporty siłowe cieszą się w Kole coraz większą popularnością. Ma to ogromne znaczenie dla promocji miasta oraz profilaktyki zdrowotnej.
źródło i zdjęcie: Stowarzyszenie „Kolanie”