II Ogólnopolskie Zawody Kalisteniczne Street Workout Polska Champion Cup Koło 2018

0
161

W Kole odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Kalisteniczne Street Workout Polska Champion Cup Koło 2018. To nowe wydarzenie w Kole nabiera rozmachu, przyciągając do naszego miasta coraz większe kalisteniczne sławy. Sama nazwa tej dyscypliny wzięła się z połączenia dwóch wyrazów „siła” i „piękno”. Tę etymologię można było zrozumieć doskonale, oglądając popisy młodych mistrzów streetworkout’u.
W tym roku zmagania pucharowe prowadzone były dwutorowo, w kategorii tzw. bazy oraz freestyle’u, z uwzględnieniem m. in. trzech technik: muscle ups, pull ups oraz dips. Wszyscy uczestnicy bardzo chwalili przeprowadzone zawody, tak w kwestii świetnej ich organizacji, jak i wyśmienitej atmosfery, która panowała podczas imprezy.
Zawody SWPCC Koło 2018 można było przeprowadzić dzięki obiektowi do treningów i zawodów, w jaki nasze miasto zostało wyposażone w 2016 roku. Jego budowę przeprowadziło Stowarzyszenie „Kolanie” ze środków pozyskanych dzięki zbiórce surowców wtórnych. Zbiórka trwała prawie rok, a włączyły się w nią prawie wszystkie szkoły, przedszkola oraz różne urzędy i instytucje, które umożliwiły mieszkańcom Koła dostarczanie surowców.
Dzięki instalacji infrastruktury sportowej oraz prowadzeniu na niej regularnych, bezpłatnych treningów przez kolskiego mistrza SW, Kamila Skupina, sporty siłowe cieszą się w Kole coraz większą popularnością. Ma to ogromne znaczenie dla promocji miasta oraz profilaktyki zdrowotnej.
źródło i zdjęcie: Stowarzyszenie „Kolanie”

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here