Strażacy często wyjeżdżają do pożarów

0
139

Trwają prace żniwne, w czasie których często dochodzi do pożarów. W ciągu minionych kilku dni strażacy, zarówno PSP w Kole, jak i druhowie jednostek OSP, wielokrotnie musieli walczyć z płomieniami. Ale ich interwencje nie były związane tylko z ogniem, który pojawił się na polach. Gasili też pożary samochodu i domu mieszkalnego.

W ciągu minionych kilku dni strażacy wielokrotnie wyjeżdżali do pożarów, które związane były z pracami polowymi. W Dziewczopólku, w gm. Przedecz, przez dwie godziny gasili baloty słomy na przyczepie. Prawdopodobną przyczyną pożaru była iskra, która wydostała się z tłumika ciągnika rolniczego. Najprawdopodobniej z tego samego powodu zapaliły się także baloty słomy w Kościelcu. Tam druhowie przez godzinę pracowali, by opanować płomienie. Baloty słomy zajęły się ogniem również w Budzisławiu Starym, w gm. Osiek Mały. Tam akcja ratunkowa trwała pół godziny. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia przez nieznaną osobę. Półtorej godziny strażacy gasili też pożar słomy na polu w Poloniszu, w gm. Babiak. Ponadto baloty słomy paliły się w Dębach Szlacheckich, w gm. Osiek Mały oraz w Wiecininie i Bogusławicach, w gm. Babiak.

Wczoraj strażacy ratowali też mienie mieszkańców Żurawieńca, w gminie Babiak. Ogień pojawił się na poddaszu budynku mieszkalnego. Po ugaszeniu pożaru budynek został zabezpieczony plandeką. Kilka dni temu strażacy wezwani zostali również do pożaru samochodu osobowego w Kłodawie. W tym przypadku prawdopodobną przyczyną zapłonu było zwarcie instalacji elektrycznej.

źródło: KP PSP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here