Uważajmy na fałszywe e-maile. Policja takich nie wysyła

0
138
fałszywe maile
fałszywe maile

Uważajmy na fałszywe e-maile. Policja takich nie wysyła i ostrzega przed nimi. A pojawiają się ostatnio w całej Polsce i mogą być niebezpieczne. Mogą bowiem zawierać link lub załącznik ze złośliwym oprogramowaniem. Tego typu e-maile i informacje przychodzą do adresatów. Co prawda, w naszej komendzie takich przepadków nie odnotowaliśmy, i mam nadzieję, że nie będziemy odnotowywać, niemniej są one w ostatnim czasie bardzo popularne w całej Polsce. Przy okazji prosimy w przypadku, gdyby ktokolwiek taki e-mail otrzyma, o zgłaszanie tego faktu – mówi rzecznik KPP w Kole, st. sierż. Weronika Czyżewska, dodając, że policjanci nie kontaktują się w taki sposób. Kontakt e-mailowy może być jedynie w przypadku dłuższej współpracy, z uprzedzeniem i na prośbę o informację na skrzynkę e-mailową. – Takie sytuacje mogą się zdarzyć, bo my też operujemy informacjami przesyłanymi e-mailowo, aczkolwiek nigdy, gdy ktoś nie miał nic wspólnego z policją, nie dostanie od nas e-maila, na dodatek opatrzonego załącznikami, że ma się gdzieś zgłosić dodaje rzecznik KPP w Kole.

W związku z tym uważajmy, a każdą taką otrzymaną informację potraktujmy z ostrożnością jako potencjalną wiadomość mogącą w załączniku bądź linku zawierać złośliwe oprogramowanie.

zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here