Strażacy interweniowali aż 27 razy. Najczęściej w gminie Grzegorzew [FOTO]

0
143
strażacy interweniowali aż 27 razy

W ciągu minionych dwóch dni (28-29 czerwca) przez teren powiatu kolskiego przeszły gwałtowne burze, którym towarzyszyły silne porywy wiatru i intensywne opady deszczu. Skutkiem tego były uszkodzone dachy, powalone drzewa, połamane konary, zerwane linie energetyczne oraz pozalewane budynki. Strażacy interweniowali aż 27 razy.

W ciągu minionych dwóch dni, w związku z intensywnymi opadami deszczu i burzami, strażacy interweniowali aż 27 razy. W Kole zalane zostały sklep motoryzacyjny, hurtownia, piwnica dworca PKP oraz korytarz izby przyjęć w szpitalu. Strażacy interweniowali także ws. odłamanego konara drzewa, który spadł na ulicę Sienkiewicza. W gminie Koło pracowali przy usunięciu zwisającego konara nad drogą w Czołowo-Kolonii i zerwanej linii energetycznej w tej samej miejscowości. W gminie Przedecz usuwali powalone drzewo w Rybnie. Okolice Dąbia prowadzona była akcja gaszenia pożaru poddasza budynku mieszkalnego, który powstał od wyładowania atmosferycznego. Gmina Cichmianie również miała do czynienia z powalonym na drogę drzewem, a w gminie Babiak odłamany konar spadł na drogę w Osówiu.

Sporo pracy ratownicy mieli w gminie Osiek Mały. Powalone drzewo spadło na linię energetyczną w miejscowości Moczydła, odłamany konar drzewa runął na drogę w Hilarowie, a w Dębach Szlacheckich konar upadł na dach budynku mieszkalnego. Podobnie było w Boreczni Wielkiej.

Najwięcej jednak interwencji strażacy odnotowali w gminie Grzegorzew. Kilka powalonych drzew leżało w Bylicach-Kolonii. Jedno przy budynku Szkoły Podstawowej w Bylicach. Inne drzewo strażacy usuwali z budynku mieszkalnego w Bylicach, gdzie uszkodzonych zostało około 5 mkw. pokrycia dachowego.

Zdarzenia miały miejsce również w Borysławicach. W tej miejscowości drzewo przygniotło samochód osobowy, a wiatr zerwał około 60 mkw. dachu budynku mieszkalnego. W Barłogach natomiast strażacy interweniowali w związku z zalaną piwnicą domu mieszkalnego.

Na szczęście, oprócz zniszczeń, nie odnotowano poszkodowanych osób.

źródło i zdjęcia: KP PSP Koło

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here