Drużyna SP w Dąbiu z tytułem mistrza Wielkopolski

0
453
n
n

Drużyna SP w Dąbiu z tytułem mistrza Wielkopolski. Tak zakończyły się V Wielkopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla szkół podstawowych, które wczoraj odbyły się w Kole. Ich organizatorami byli Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole, przy pomocy Wielkopolskiego Oddziału Okręgowego PCK w Poznaniu, Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, Starostwa Powiatowego w Kole, Szkolnego Koła PCK z Liceum Ogólnokształcącego w Kole oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole. Ze względu na uroczyste obchody 100-lecia PCK zawody rozpoczęły się od hymnu Polskiego Czerwonego Krzyża, a potem drużyny rozpoczęły rywalizację.

Drużyna SP w Dąbiu z tytułem mistrza Wielkopolski

Zakończyły się one zwycięstwem zawodników Szkoły Podstawowej w Dąbiu, którzy zdobyli tytuł mistrzów Wielkopolski. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole, a trzecie – Szkoła Podstawowa w Drążnej.

Mistrzowska drużyna wystąpiła w składzie: Inga Urbaniak, Joachim Kaźmierczak, Dominik Kaźmierczak. Uczniów przygotowywał Hubert Ziętkiewicz. Gratulujemy!

źródło: SP w Dąbiu, zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kole

Inne wiadomości o SP w Dąbiu – czytaj TUTAJ