Szykują się zmiany w sali widowiskowej kolskiego MDK-u

0
347
Szykują się zmiany w sali widowiskowej kolskiego MDK-u
Szykują się zmiany w sali widowiskowej kolskiego MDK-u. Zniknęły  stare fotele. Niebawem nowe barwy zagoszczą na ścianach, a drewniana podłoga przejdzie renowację. W sierpniu ma ruszyć montaż czerwonych – mamy nadzieję wygodnych – foteli. A kiedy mieszkańcy Koła będą mogli w nich zasiąść?
Trwa remont sali widowiskowej. – Zdemontowaliśmy wszystkie fotele. Większość z nich udało się nam sprzedać. Zostało około 40-50 sztuk. Dziś, czyli w poniedziałek, rozpoczynamy prace naprawcze podłogi, która nie będzie wymieniona na nową, gdyż jest drewniana. A ponadto znajduje się w takim stanie, że można ją zreperować. Będziemy ją bejcować, ale tak, by zachować strukturę drewna. Będzie też lakierowana, piękna. Zachowany zostanie także aktualny rytm schodów. Później będziemy malować ściany. Pozbędziemy się tej okropnej niebieskiej barwy, która zupełnie nie pasuje do sali widowiskowej i nadamy jej nowy wygląd. To będzie kolor w półtonach grafitu, czyli grafit, który będzie od ciemnego schodził do jaśniejszego w górę sali. Najciemniej będzie przy scenie, ale różnice w odcieniach będą nieznaczne. Zachowamy kolor, który będzie mógł przyjmować spektakle wymagające tzw. blackoutu, czyli zaciemnienia sal widowiskowych – poinformował dyrektor Radomir Piorun.
Najprawdopodobniej na początku sierpnia zamontowano nowe fotele. – Liczna miejsc na widowni się zmniejszy. Nie będzie to jednak duża zmiana – około 20 krzeseł. Spowodowane jest to faktem, że nowe fotele są szersze. Odległości między nimi zostaną zachowane takie, jakie były do tej pory. Nie zmieni się też liczba rzędówdodał szef MDK-u.
Na sali są również miejsca dla osób niepełnosprawnych. Przewidziana jest kanapa, czyli dwa miejsca nieprzedzielone poprzeczką. Z myślą o matkach z dziećmi oraz osobach, które potrzebują większego komfortu.
 Wraz z początkiem września na wyremontowanej sali widowiskowej pojawią się pierwi goście.