Stan po burzy. Powalone drzewa, zerwane dachy i brak prądu w wielu miejscowościach powiatu kolskiego!

1
581

Do drzew powalonych na drogę i linie energetyczne oraz z pomocą mieszkańcom zerwanych dachów spieszyli strażacy w ciagu minionych kilkunastu godzin. Po burzy, która przeszła również nad naszym powiatem, prądu nie mają mieszkańcy w bardzo wielu miejscowościach.

Do akcji związanych z powalonymi drzewami i zerwanymi dachami wyjeżdżali strażacy zarówno PSP w Kole, jak i jednostek OSP z terenu całego powiatu kolskiego. W związku z burzami i silnym wiatrem, jakie nawiedziły nasz rejon, ratownicy usuwali wiele powalonych drzew. Takie zdarzenia miały miejsce w Ochlach w gminie Koło, Dębinie w gminie Kłodawa, Kłodawie, Karszewie w gminie Dąbie, Straszkowie w gminie Kościelec, Krzykosach w gminie Kłodawa oraz w Kole, na ulicy Poniatowskiego. Drzewo, które spadło na linię energetyczną usuwali w Straszkowie, w gminie Kościelec. Konar nadłamał się także w Kole, na ulicy Narutowicza.

Ponadto strażacy pomagali mieszkańcom ulicy Bliznej w Kole, gdzie uszkodzony został dach budynku gospodarczego, w Łuczywnie, w gminie Osiek Mały, gdzie uszkodzeniu uległo zadaszenie budynku mieszkalnego oraz w Wiesiołowie, gmina Dąbie, gdzie pracowali przy zerwanym dachu obiektu gospodarczego.

Jak nas poinformował rzecznik KP PSP w Kole, mł. bryg. Jacek Wiśniewski, minionej nocy strażacy – na szczęście – nie musieli interweniować przy zalanych domach, piwnicach i innych obiektach mieszkalnych oraz gospodarczych.

Ale – niestety – bardzo duży problem jest z powodu braku prądu. Ta noc w całej Wielkopolsce była niezwykle gwałtowna. Zgodnie z informacjami Operatora Systemu Dystrybucyjnego Energa Operator, aktualnie bez zasilania pozostaje  27.869 odbiorców i 961 stacji transformatorowych w 19 powiatach, w tym również w powiecie kolskim. Awaria jest masowa.

W regionie Koło prądu nie ma w wielu miejscowościach na terenie gmin: Babiak, Kłodawa, Koło, Grzegorzew, Chodów, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz. Są to: Babiak, Józefowo, Polonisz, Brdów, Brzezie, Psary, Korzecznik-Szatanowo, Kiejsze, Korzecznik-Podlesie, Stare Morzyce, Stypin, Lucynowo, Korzecznik, Rysiny, Rysiny-Kolonia i Dzióbin, gdzie przewidywany czas przywrócenia zasilania wyznaczony został na godzinę 13.00.

Prądu nie mają także odbiorcy w miejscowościach: Daniszew, Tury, Waki, Trzęśniew, Trzęśniew Mały, Gąsiorów, Kościelec, Tarnowiec, Leszcze, Dąbrowice Stare, Dąbrowice Częściowe, Koble Polickie, Białków Górny, Białków Kościelny, Gozdów, Mariampol, Straszków, Ruszków Drugi, Łęka, Dobrów, Zakrzewo, Brdów, Kiejsze, Korzecznik-Podlesie, Lubotyń, Stefanowo, Elizanów, Pniewo, Chodów, Krzykosy, Słupeczka, Leszcze, Straszków, Straszkówek, Kobylata, Wrząca Wielka, Przybyłów, Sokołowo, Borki, Aleksandrówka, Boguszyce, Janowice, Kłodawa, Koło, Osiek Mały, Dęby Szlacheckie, Smólniki Osieckie, Borysławice Kościelne, Grzegorzew, Ladorudzek, Drzewce, Przedecz, Dęby Szlacheckie, Żeromin, Plebanki, Hilerowo, Trzebuchów, Mostki, Ozorzyn, Łaziska, Gryglaki, Wawrzyny, Brzezie-Smólkowo, Mostki-Kolonia, Lubotyń. W ww. miejscowościach przewidywany czas przywrócenia zasilania, to godz. 12.00.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here