„Bezpieczne wakacje 2021”. Jak zgłosić autokar do kontroli?

0
65

W związku ze zbliżającymi się wakacjami oraz wzmożonym w tym czasie ruchem zorganizowanych przewozów dzieci i młodzieży z inicjatywy Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji uruchomiono tzw. sieć punktów kontroli autobusów. Do inicjatywy włączyli się policjanci z KPP w Kole. W określonych miejscach można przed podróżą dokonać sprawdzenia stanu technicznego i wyposażenia autokaru oraz stanu trzeźwości kierowcy.

Kolscy funkcjonariusze wyznaczyli do tego celu trzy konkretne miejsca. To parking przy ulicy Sienkiewicza 21, czyli przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole, parking przy ulicy Sienkiewicza 30 przed sklepem Carrefour oraz parking przy ulicy Kolejowej 3, tj. przed sklepem Kaufland.

Chęć dokonania przez policjantów sprawdzenie pojazdu można zgłaszać pod numerem tel. 47 77 44 263, od poniedziałku do piątku, od godz.7.30 do 15.30 w sytuacji, gdy zgłaszamy się dzień przed wyjazdem. Kontrola odbędzie się o uzgodnionej telefonicznie godzinie. W przypadku pilnej kontroli, kontaktujmy się z dyżurnym KP PSP w Kole pod numerem tel. 47 77 44 200.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole