Pijany kierowca wjechał w tył pojazdu

0
124

Policjanci z kolskiej drogówki, w piątek 27 listopada, po godzinie 15.00. zostali wezwani do miejscowości Adamin, gdzie miała miejsce kolizja drogowa. 56-letni kierowca volkswagena, uderzył w tył pojazdu poprzedzającego i odjechał z miejsca zdarzenia.

Jak wynika z ustaleń mundurowych, 25-latek zatrzymał się przed wiaduktem kolejowym, ponieważ w tym miejscu przepisy zobowiązują do ustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdowi jadącemu z przeciwnego pasa ruchu. Gdy ten się zatrzymał, w tył jego pojazdu uderzył 56-letni mieszkaniec gminy Olszówka. Wprawdzie sprawca zdarzenia zatrzymał się, ale po obejrzeniu szkód postanowił pojechać do domu. Gdy policjanci go odszukali, szybko wyszło na jaw, że oprócz niezachowania bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdem poprzedzającym, do zdarzenia najprawdopodobniej przyczynił się alkohol. Badanie stanu trzeźwości 56-latka wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia nikt z uczestników nie odniósł obrażeń. Sprawca stracił prawo jazdy. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i nawiązka w wysokości 5 tys. zł.

Kolejny raz policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą! Pijany kierowca stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu. Wiele zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących kończy się tragicznie. W wypadkach ranne zostają lub giną osoby niewinne, które miały pecha i napotkały na swojej drodze nieodpowiedzialnego pijanego kierowcę. Stróże prawa apelują o rozsądek i odpowiedzialne korzystanie z dróg.

źródło: KPP w Kole